Sot shënohet ditë përkujtimore për kolonel Tahir Zemajn

Sot pritet të mbahet ditë [ërkujtimi me rastin e 20 vjetorit të vrasjes së kolonel Tahir Zemaj, si dhe djemve të tij, Hasan Zemajt, si dhe Enis Zemajt.

Në njoftimin e lëshuar nga LDK-ja thuhet se do të mbahen edhe homazhe në nderim të heronjve.

Gjithashtu, edhe kryetari i këtij subjekti, Lumir Abdixhiku, do të vendos lule tek varret dhe do të mbajë një fjalim rasti.

Aty pritet të ketë edhe qytetarë e bashkëluftëtarë të shumtë të të ndjerëve, transmeton Klankosova.tv, përcjell Klina.info

SHARE