Rregulli i FFK-së, Ballkani fiton pa luajtur fare Superkupën e Kosovës

Skuadra e Ballkanit dje shënoi fitore ndaj Prishtinës duke fituar Kupën e Kosovës.

Ilir Daja dhe djelmoshat e tij arritën të shpallen kampion edhe në Superligën e Kosovës pas një super sezoni, shkruan Indeksonline

Përveç dy titujve të përmendura, skuadra nga Suhareka merr edhe Superkupën e Kosovës pa luajtur fare.

Kjo për shkak se kështu thuhet në bazë të rregullores së Federatës të Futbollit të Kosovës.

Kujtojmë që një gjë e tillë kishte ndodhur gjatë vitit 2019, ku Feronikeli i atëhershëm kishte fituar dy titujt dhe Superkupën e mori pa luajtur fare.