Qeveria votoi për largimin e taksës 100% për lëndën e parë

Qeveria e Kosovës, sapo ka vendosur që të heq taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe, në lëndën e parë.

Kështu mëson IndeksOnline, nga burimet e  saja.

Po ashtu bëhet e ditur se në këtë mbledhje nuk kanë marrë pjesë, ministrat nga radhët e LDK-se.

Ndryshe LDK tashmë ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës, mocionin e votëbesimit ndaj qeverisë Kurti, mocion ky që po përkrahet edhe nga partitë opozitare.

IndeksOnline, ka siguruar vendimin e Qeverisë, me anë të së cilët shfuqizohet ai i 21 nëntorit të vitit 2018, kur Qeveria Haradinaj, kishte marrë vendim për të ndaluar produktet dhe mallrat serbe.