Plagosje në Prishtinë, emrat e të plagosurve dhe i dyshuari për aktin e kryer

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më herët në Prishtinë.

Në lagjen Dardania, në afërsi të unazës qendrore të qytetit, ka ndodhur nëj plagosje.

Burime të Indeksonline pohojnë se Arjanit Abdullahu dyshohet të ketë plagosur Blerat Gashin dhe Anuar Makollin.

Deri të plagosja ka ardhur pas një mosmarrëveshje mes palëve.

Sipas burimeve, nga kjo përleshje ka mbetur i plagosur edhe një person i tretë.

Në vendin e ngjarjes janë njësitet relevante të Policisë së Kosovës dhe ato të ndihmës së shpejt.

Indeksonline ka kontaktuar Policinë për të marrë më shumë detaje mbi rastin por akoma nuk ka pranuar përgjigje.