Plagoset këshilltari i Fatmir Limajt, Luan Maloku

Plagoset këshilltari i Fatmir Limajt, Luan Maloku

INDEKSONLINEE Martë, 17 Dhjetor 2019 18:26

Të shtëna me armë pati mbrëmjen e sotme në Veternik. Si pasojë e këtyre të shtënave i plagosur ka mbetur një person.

Sipas burimeve të Indeksonline personi i plagosur është anëtari i Nismës, apo këshilltari i Fatmir Limajt, Luan Maloku.

Rasti në fjalë është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës ku është theksuar se i plagosur është transportuar në drejtim të QKUk-së dhe gjendja shëndetësorë është jashtë rrezikut për jetë.

“Me datën 17.12.2019 rreth orës 17:00 kei pranuar një informatë për një person të plagosur me armë zjarri në Veternik-Prishtinë. Njësitë Policore iu kanë përgjigjur rastit dhe kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes”, ka thënë Kelani

SHARE