Përfundon pjesa e parë, Spanja dhe Gjermania po dhurojnë spektakël

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes çerekfinale të Kampionatit Evropian mes Spanjës dhe Gjermanisë.

Pas 45 minutave lojë në ”MHP Arena” në Stuttgart, rezultati ishte i barabartë 0-0.

Pavarëssiht se nuk kishte gola, të dyja kombëtaret dhuruan spektakel në fushën e blertë, duke pasur disa raste të mira shënim