Përfundon intervistimi i Thaçit nga Specialja, në ditën e tretë me radhë

Gjatë ditës së sotme në Spitalin Rajonal të Ferizajt kanë vdekur edhe dy persona të prekur me COVID-19.

Lajmi është konfirmuar na Drejtori për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në këtë komunë, Bekim Ademi.

Ademi deklaroi se pacientët, njëri i lindur  më 1944 dhe tjetri më 1966, prej më shumë se një javë ishin të shtrirë në Spitalin e Ferizajt dhe po trajtoheshin me oksigjenoterapi.

Numri i përgjithshëm i viktimave me COVID-19, tani shkon në 114. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në vend kanë vdekur 6 persona, kurse u shënuan 119 raste të reja me COVID-19./

SHARE