Parashikimi i motit për sot

Moti sot parashihet të jetë i ngrohtë, i karakterizuar me diell dhe vranësira të pakta gjatë ditës.

Era do fryjë drejtimesh të ndryshme por më dominues do të jetë nga veriperëndimi, me shpejtësi prej 10-28 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri në 9°C, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 26°C, njofton Meteo Kosova.