Nesër fillon numërimi i votave përmes postës

Të mërkuren në ora 10:00 do të fillojë numërimi i votave përmes postës.

Ky proces do të zhvillohet në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, transmeton IndeksOnliene.

Kështu është bërë e ditur në një njoftim për media nga zëdhnësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

Kujtojmë se rreth 15 mijë e 500 zarfe me vota kanë ardhur nga diaspora për zgjedhjet e 6 tetorit.

Deri më tani fitues i këtyre zgjedhjeve është Lëvizja Vetëvendosje, me një rezultat të ngushtë me Lidhjen Demokratike të Kosovës