Mbappe mbreti i natës, ia prishë Realit hesapet

PSG ka mundur Real Madridin në fundin e lojës ku Mbappe ka shënuar golin e fitores.

Loja ka qenë intensive por francezët kanë arritur të menaxhojnë totalisht lojën duke ushtruar vetëm presion te porta e ‘Los Blancos’ por pa gjetur golin.

Real Madrid ka qenë pothuajse në ‘gjumë’ pasi nuk goditi njëherë portën e Donnarumma.

Në minutën e 61-të Messi humbi dhe një penallti ku Courtois e priti atë.

Atëherë kur nuk pritej, në minutën e 94-të Mbappe shënoi një gol spektakolar duke i dhënë fitoren PSG-së.