Maqedoni / 49 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë diagnostifikuar me koronavirus edhe 49 persona, duke e çuar numrin total në 760 të infektuar në nivel vendi,

Gjithashtu, nga Ministria njoftojnë se kanë ndërruar jetë dy persona, njëri nga Prilepi (73) dhe tjetri nga Kumanova (76).

Rastet e sotme sipas qyteteve janë: Shkup (13), Kumanovë (14), Shtip (6), Prilep (8), Veles (6), Gostivar (1) dhe Koçani (1)./