Krasniqi transferohet tek Rapid Bukureshti

Ermal Krasniqi do t’i bashkohet Rapid Bukureshtit në janar.

Mediumi rumun “Fanatik” ka raportuar se Rapidi ka arritur marrëveshje me lojtarin dhe Clujin për transferimin e tij.

hotel-flower.com
Cluji do të përfitojë 1 milionë euro nga shitja e Krasniqit, teksa do të mbajë edhe 20% të kartonit të tij.

Reprezentuesi kosovar me Rapidin është pajtuar për një kontratë dy-vjeçare, me pagë mujore prej 20 mijë eurosh.

25-vjeçari te Rapidi do të gjej dy sulmuesit tjerë kosovarë; Albion Rrahmanin dhe Florent Hasanin