Kështu do të jetë moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se nga sot do të fillojë të dobësohet intensiteti i reshjeve të borës.

Temperaturat minimale gjatë ditës së sotme do të jenë deri në -3 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të arrijnë deri në 3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-9m/s

SHARE