Ju dha lamtumira e fundit Vesel Avdylajt nga Zabergja

Sot, në Zabergjë, ju dha lamtumira e fundit mërgimtarit Vesel Avdylaj, i cili humbi jetën në vendin e tij të punës në Zvicër si pasojë e ngufatjes nga gazi në një fabrikë që merret me prodhimin e vajit për automjete.
e pamja zgjatë dy ditë, të mërkurën dhe të enjten.ne Fshati Zabergjë
Mësohet se ai ka lënë pas vetes gruan, një djalë 3 vjeç si dhe ishte në pritje të fëmijës së dytë/Klina.info/

SHARE