Formacionet zyrtare të derbit: Chelsea – Manchester United

Chelsea dhe Manchester United kanë publikuar formacionet zyrtare të përballjes së tyre në Premierligë.

Chelsea pret Unitedin në “Stamford Bridge”, takim ky i vlefshëm për xhiron e 26-të të kampionatit anglez.

Blutë e Londrës momentalisht mbajnë pozitën e 4-t në tabelë, me gjithsej 41 pikë – 6 pikë më shumë se ‘Djajtë e Kuq’ që janë shumë më poshtë në tabelë, në pozitën e 9-të.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet startuese të ndeshjes e cila luhet me fillim nga ora 21:00: