Eliminohet Arsenali, Bayerni e ‘pren biletën’ për gjysmëfinale

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Bayernit dhe Aresanlit, duel ky që u zhvillua në kuadër të ndeshjes së dytë çerefinale në Ligën e Kampionëve.

Me vetëm një gol të vetëm dhe me rezultatin e përgjithshëm 3:2 nga të dyja ndeshjet, Bayernit arrit ta mposht Arsenalin dhe të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Bayerni tani po pret fituesin e duelit Man City – Real Madridi që ka shkuar në vazhdime.