3 viktima dhe 1593 raste të reja me COVID në Kosovë

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë, kanë shfaqur 1,593 raste të reja me COVID-19, ndërsa kanë vdekur tre persona.

Në njoftimin e Institutit të Shëndetësisë Publike të Kosovës, thuhet se sot janë shëruar 2,433 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 168,715.

Në total numri i rasteve aktive është 34,208.

SHARE