Zhvillime interesante: Deputetja e degës së Lutës del kundër mocionit ndaj Kurtit

Deputetja e afërm me nënkryetarin e LDK-së, Lutfi Hazirin, nuk e nënshkruan mocionin kundër Kurtit

Deputetja nga Gjilani, dega e Lutfi Hazirit, Valentina Bunjaku-Rexhepi ka refuzuar të nënshkruaj mocionin kundër qeverisë “Kurti”.

Ajo theksoi se pret që vendimin ta marrë pas konsultimit me Degën e qytetit, transmeton Indeksonline

Ndërsa, shefi i grupit parlamentar Arben Gashi deklaroi se Vjosa Osmanit ishte kundër mocionin.

Kundër kësaj marrëveshjen për rrëzimin e qeverisë ishin edhe Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala.