Vrasja në Skenderaj, pamje nga vendi i ngjarjes

1185

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në oret e mengjesit sot në fshatin Runik të Skenderajt, shkruan portali rajoni.org.

Rajoni ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes ku shihen forca të policisë para lokali dhe ekipet shëndetësorë.

Në ngjarjen e rëndë në të cilen raportoi rajoni ku një person mbeti i vrare dhe tre të tjerë të plagosur – dyshohet se u krye nga persona të maskuar, të cilet kishin hyre me dy arme automatik dhe kishin qëlluar në drejtim të viktimave.

Burimet e rajonit nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se skena ishte rrëqethëse nga ajo çfarë kishin parë.