Vranët dhe riga shiu sot në Kosovë

Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët e me riga lokale shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK) vranësirat gjatë ditës do të intensifikohen duke krijuar kushte për riga lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Gjatë fundjavës, sërish priten reshje