Të paktën 2,215 të vrarë dhe 8,714 të plagosur në Gaza

Ministria e Shëndetësisë e Palestinës ka bërë të ditur se 2,215 persona janë vrarë në Gaza që nga e shtuna e kaluar kur nisi konflikti.

Tutje në njoftim thuhet se 8,714 të tjerë janë plagosur, shkruan Skynews,

Ndërkohë në Bregun Perëndimor janë vrarë 54 persona dhe 11 të tjerë janë plagosur.