Përfundon pjesa e parë në Gjilan me epërsinë e vendasve

216

Përfundon pjesa e parë në Gjilan me epërsinë e vendasve
Skuadra e Gjilanit është në epërsi 1:0 pas pjesës së parë kundër Dukagjinit. Kjo ndeshje po luhet në qytetin e Gjilanit dhe i takon xhiros së 32-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Golin e vetëm në këtë ndeshje gjatë pjesës së parë, e shënoi sulmuesi Melvan Zeka për t’i dhënë epërsinë ekipit vendas.

Zeka shënoi në minutën e 27-të për ta zhbllokuar rezultatin, me të cilin edhe përfunduan 45 minutat e para.