Në këtë datë ndryshon ora

Prej të dielës do të fillojë llogaritja verore e kohës.

Natën mes të shtunës dhe të dielës (26 mars), akrepat e orës do të lëvizin për një orë përpara, që do të thotë se ora 2, do të jetë ora 3.

Llogaritja verore e kohës fillon fundjavën e fundit të marsit dhe zgjat deri në fundjavën e fundit të tetorit, kur fillon llogaritja e kohës dimërore.

Këtë vit, llogaritja verore e kohës do të zgjasë deri më 29 tetor në orën 3 të mëngjesit.

Ajo që është e mirë në llogaritjen e kohës verore është se dita zgjat më shumë. Tashmë mund të vërehet se errësohet rreth orës 18:00, që do të thotë se para fundit të muajit, mbrëmja do të vijë diku pas orës 19:00, ndërsa në muajt e verës, diell do të kemi edhe pas orës 20:00.

Kalimi nga koha verore në atë dimërore për herë të parë është shënuar në vitin 1916 në vendet e veriut të Evropë.

YOU MAY LIKE

Diabeti zhduket përgjithmonë! Bëni këtë një herë para gjumit!
DiaTea

Gruaja nga : Pasi piva 1 filxhan para gjumit, humba 10 kg
Slim Fit

1 gotë para gjumit dhe do të humbni 15 kg në 17 ditë
SlimFit
TË TJERA NGA INDEKS+Në këtë datë ndryshon ora
Arrin në mbi 50 mijë numri i të vdekurve nga tërmetet në Turqi

Raketat ruse janë shkatërruar me dronë në Krime, sipas Ukrainës
Putin dhe Xi pritet të bisedojnë për planin kinez për luftën në Ukrainë
Ukraina kërkon të nisë ofensivën, BE bie dakord: 2 miliardë dollarë municione

“Mirë se erdhe mik i shtrenjtë”, Putin pret në Kremlin presidentin kinez
TË FUNDIT NGA INDEKSONLINE
PROMOTED CONTENT

Studenti kosovar zbulon një metodë për të ulur sheqerin në 4.1
DIATEA

Gruaja nga : Pasi piva 1 filxhan para gjumit, humba 10 kg
SLIM FIT

Kjo metodë shkakton humbje peshe prej 10 kg çdo 2 javë
SLIM FIT

1 gotë para gjumit dhe do të humbni 15 kg në 17 ditë
SLIM FIT

Mënyra sekrete për të humbur peshë! Hiq 2-3 kg në ditë!
SLIM FIT

Merrni 1 filxhan nga kjo (para gjumit) dhe shkrini yndyrën tuaj!
SLIM FIT

Ja vrasësi i prostatës! Burrat duhet ta lexojnë tani!
PROSTA GENIUS

E mundur: Ja si të pastroni enët e gjakut brenda 3 ditëve (shok)
HYPERTEA

Metodë unike që zhduk kërpudhat e thonjve të këmbës për 3 dite
MIKOHERB

Dhjami shtesë në stomak dhe kofshë do të zhduket për 6 ditë!
SLIMFIT

Si shpëtova nga varikoziteti në 1 javë!
VARYDEX

Mënyra sekrete për të humbur peshë! Humbni 2-3 kg në ditë!
SLIM FIT

Bëni këtë para gjumit dhe shikoni barkun tuaj të tkurret
SLIM FIT

Ky është truku sekret për këdo që të humbasë 1.23 kg në ditë
SLIM FIT

Nëse presioni është 140/90 – enët e gjakut duhet të pastrohen
HYPERTEA
Daçiq për marrëveshjen në Ohër: Shumë domethënëse, nuk do t’i kalojmë vijat e kuqe
9:27
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara