Lajme të mira nga Italia, bie numri i rasteve dhe vdekjeve

Së fundmi, Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 13155, që do të thotë janë 727 viktima në 24 orët e fundit.

Në zonën e Lombardisë që është më e prekura, deri më tani janë shënuar 394 viktima në 24-orët e fundit.

Rastet janë shtuar me 2937 duke e çuar në 80562 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 16847 dhe 4035 janë në gjendje kritike.

Ndërsa numri i të vdekurve në gjithë botën ka shkuar në 45050.

Ditën e djeshme ishin 837 viktima, sot ka pasur 110 të vdekur më pak

SHARE