Ky është 23 vjeçari nga Prizreni që vdiq nga sulmi me thikë

Një i ri nga Prizreni ka ndërruar sot jetë si pasojë e plagëve që ka marrë një sulm më thikë.

Sulmi ka ndodhur rreth orës 14 e 30 nga disa persona të dyshimtë. Ndërsa, policia  ka bërë të ditur se ka ka kontaktuar me një dëshmitar që ka qenë bashkë me viktimën.

Ndërsa Indeksonline mëson se 23 vjeçari që vdiq është M.Kurtishi.

I njëjti sipas policisë thuhet se ka qenë në motoçikletë, ku një veturë e ka goditur dhe më pas dy persona kanë dalë dhe me thikë e kanë sulmuar.

Dy të dyshuarit janë ndaluar, ndërsa aktualisht policia është duke bastisur shtëpitë e tyre.