Kualifikueset për Kampionatin Evropian, këto janë ndeshjet që do të zhvillohen sot

Sot zhvillohen ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Në program për ditën e sotme janë tetë ndeshje.

Ndeshja e parapër të zhvillohet sot mes Kosovës dhe Izraelit është shtyer për shkak të luftes, ndërsa në Grupin I, sot luhen ndeshjet e tjera,

Kombëtarja e Zvicrës do të përballet me Bjellorusinë, ndërsa Rumania e pret Andorën.

Në Grupin E, ku bën pjesë Kombëtaraja e Shqipërisë, Polonia do të jetë nikoqire e Moldavisë, kurse Çekia i pret Ishujt Faroe.

Ndeshja kryesore e mbrëmjes padyshim është ajo e Grupit A, mes Norvegjisë dhe Spanjës.

Kjo ndeshje zhvillohen nga ora 20:45.

https://x.com/EURO2024/status/1713449632489963535?s=20