Itali, bie numri i të vdekurve dhe të infektuarve nga Covid-19

Lajme Kosovë Sport Futboll Magazina Cult Ekonomi Femra Stili Shëndetësi Kuzhina Auto Teknologji Fun Telegrafi Jobs Arkiva Marketing

? Vazhdon përhapja e COVID-19 Në Itali, 756 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite dhe janë regjistruar 5,217 raste të reja.

Këtë të diel, u raportua se 416 njerëz kishin vdekur në Lombardi dhe se ishin raportuar 1.592 të infektuar nga dy ditët e fundit, duke zbehur numrin e më hershëm, transmeton Telegrafi.

Një total prej 6.360 njerëz vdiqën nga coronavirusi vetëm në Lombardi.

Por lajmi i mirë është se shkalla e infeksionit është duke u ngadalësuar: +8.3 për qind të enjten, +7.4 për qind të premten, +6.9 për qind të shtunën.