EULEX arreston ish-eprorin e UÇK-së

Është arrestuar ish-eprori i UÇK-së dhe FSK-së Salih Mustafa.

Sipas raportimeve të Insajderit Mustafa është arrestuar nga EULEX, shkruan Gazeta Infokus.

Arrestimi i tij është bërë rreth orës 9 e 30 në shtëpinë e tij në Prishtinë.

Mustafa ishte një prej eprorëve në Zonën Operative të Llapit dhe ka drejtuar njësinë e quajtur BIA./Klina.info/

SHARE