Dukagjini fiton miqësoren e fundit në Antalia të Turqisë

Ekspedita e klubit të Dukagjinit ka disa ditë që ndodhet në Antalia të Turqisë, aty ku po kryen fazën përgatitore para fillimit të stinorit pranveror në Ligën e Parë të Kosovës,

Krahas përgatitjeve, ekipi i drejtuar nga trajneri, Armend Dallaku, ka zhvilluar edhe ndeshje miqësore.

Një takim të karakterit kontrollues klinasit e kanë luajtur sot ndaj FK Akzhayik, ku kanë fituar me rezultat 3-0.

Golat për ‘Hithat’ i shënuan Labinot Osmani, Mark Milicaj, Abedin Merlaku.

Kjo ishe ndeshja e fundit miqësore e skuadra së Dukagjinit në Antalia të Turqisë.

Nga tri takime, klinasit kanë triumfuar dy herë dhe kanë pësuar një humbje./Gazeta inFokus/

Ndeshja tretë miqësore, fitorja dytë!

Kf Dukagjini 3:0 FK Akzhayk

Golashënues; Labinot Osmani, Mark Milicaj, Abedin…