Vlora Dumoshi, Fadil Gashi e dr.Filloreta Berisha takohen me të rinjtë e Klinës

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, njëherit kandidatja për deputete në radhët e LDK-së, Vlora Dumoshi ka takuar të rinjtë e Klinës.

Në këtë takim të pranishëm ishin edhe dy kandidatë për deputet nga kjo komunë, Fadil Gashi dhe dr.Filloreta Berisha.

Derisa në këtë ngjarje u fol për programin e LDK-së për shtetin, me fokus të veçantë për të rinjtë e vendit tonë, të cilët janë edhe e ardhmja e Kosovës.

Ky është njoftimi degës së LDK-së në Klinë:

Vlora Dumoshi- Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit gjatë vizitës me të rinjtë e Klinës.
Pjesë e takimit ishin edhe kandidatët për deputet z. Fadil Gashi, dr.Filloreta Berisha dhe kandidati nga diaspora Bahtir Kastrati.
Voto LDK 132
Voto Fadil Gashi 49
Voto Filloreta Berisha 45
Shteti. Shtet.

SHARE