Vjedhin dhe më pas i bien pishman, arrestohen dy të mitur në Malishevë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar të moshës së mitur në rrugën “Hamdi Berisha” të Malishevës, pasi të njëjtit kanë pranuar se kanë kryer vjedhjen,

Ndërsa, pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit lirohen, rasti shkon në procedurë të rregullt.

“Rr. Hamdi Berisha , Malishevë 22.11.2020-02:26. Lidhur me rastin janë identifikuar dhe arrestuar  dy të dyshuar meshkuj  kosovarë të moshës së mitur, të cilët  kanë pranuar se kanë kryer vjedhjen. Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit lirohen, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së.

SHARE