Spektakël në “Anfield Road”: Leedsi e bën të “vuaj” Liverpoolin për tre pikë

Liverpooli ka arritur të shënoj një fitore tejet të vështirë kundër Leeds United.

Kampionët e Premier Ligës shënuan fitore me rezultat 4:3 kundër ekipit të sapo inkuadruar,

Fitoren Liverpooli e arriti në fund të ndeshjes, ku Rodrigo në minutën e 88-të shkaktoj penalti dhe Salah arriti ta konvertoj në gol.

Për skuadrën e Liverpoolit shënuan: Salah (4’, 88’, 33’) dhe Van Dijk(20’). Kurse për Leedsin shënuan: Harrison(12’), Bamford (30’) dhe Klich (66’)./

SHARE