Renditja tabelare në Superligë pas ndeshjeve të sotme

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës.

Llapi ka shënuar fitore bindëse ndaj Ballkanit me rezultat 1-4

Fernandinho në minutën e 7’të, Rivera në minutat e 35′, 78′ dhe Progni 89′ nga gjuajtja e lirë realizuan për triumfin e Llapit.

Golin e vetëm për Ballkanin e shënoi Lumbardh Dellova në fund të takimit.

Në anën tjetër derbi i qytetit të Gjilanit përfundoi me barazim 1-1.

E para që shënoi gol ishte skuadra e Gjilanit me anë të Baton Zabërgjës në minutën e 67’të të takimit.

Në minutat e fundit të takimit saktësisht në minutën e 82’të për të barazuar shifrat u shfaqë në skenë Almir Ajzeraj i cili shënoi në portën e Enea Koliçit.

Renditja tabelare pas ndeshjeve të sotme:

SHARE