Real Madridi mposhtë Athletico Madridin dhe fiton Superkupën e Spanjës

Real Madridi ka arritur që ta fitoj Superkupën e Spanjës.

‘Los Blancos’ kanë fituar në finale ndaj Athletico Madridi pas ekzekutimit të penalltive, pasi ndeshja u mbyllë me rezultat të barabartë 0-0 në 120 minuta lojë,

Nga pika e bardhë, më të saktë u treguan lojtarët e Zinedine Zidanes, që shënuan katër, për dallim nga ata të Diego Simeones që shënuan vetëm një (4-1).

Kujtojmë se Reali eliminoi Valencian për të kaluar në finale, ndërsa Atletico arriti ta mposhte Barcelonën, por që ishin të pafat në fund./klina info

SHARE