Reagon asamblisti Avni Gashi : Ndodh edhe kjo në Klinë !

Pas lajmit të Klina.infoo qe në oborrin e shkollës fillore “Ismet Raci” janë duke u bërë disa punime,Avni Gashi thot se as Kuvendi Komunal në Klinë nuk është në dijëni pēr këtë gjë. Asamblisti i AKR-së në Klinë ,Avni Gashi ka reaguar në profilin e ti në facebook.
Postimi i ti i plotë :

Ndodh edhe kjo ne komunen e Klines: “Askush” nuk e din se cka eshte duke u ndertuar ne oborrin e shkollës fillore “Ismet Rraci” ne Kline me 1500 nxënës!
.
Po shpresoj shume qe keto punime me nguti dhe pa ditur askush sipas portalit te Klines, nuk kane te bejn me pregaditjen e terenit per te prishur rrethojen e murit te paraluftes, ne menyre qe ti perfshijn ne harta e reja zonale keto ndryshime, qe veq jane ne diskutim publik, pak si teper me qene rastesi, kjo pune!!!!
Cfardo qofte arsyeja e ketij ndertimi, eshte dashur te diskutohet me keshillin e prinderve dhe arsimtareve fillimisht,
e nese eshte fjala per ndrrim te prones nga ajo e shkolles dhe prones shoqerore ne parkim apo zgjerim te rruges siq thuhet ne Klina Info,
domosdoshmerisht eshte dashur te diskutohet fillimisht ne asamblen komunale dhe ne varesi te vendimit te merren hapat e metutjeshem!
.
Ne pritje te seances se dhjetorit per te kuptuar cka eshte duke investuar “komuna” ne oborrin e shkolles me te madhe ne Kline!

SHARE