Për 24 orë edhe 6 vdekje të reja nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka publikuar rastet e reja me koronavirus në vendin tonë. Në bazë të statistikave të fundit, janë regjistruar edhe 6 vdekje më shumë nga koronavirusi në Kosovë.

Numri i të vdekurve më Covid-19 ka shkuar gjithsej në 108, dhe sipas IKSHPK-së të gjithë pacientët kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Po ashtu sot janë konifrmuar edhe 187 raste të reja.

SHARE