Pejë: I mituri plagos të miturin, arrestohet

Është arrestuar një i mitur në Pejë, pasi i njëjti ka plagosur një person, poashtu të mitur.

Dyshohet se plagosja ka ndodhur aksidentalisht,

“Revolja është sekuestruar për ekzaminim dhe procedura të mëtutjeshme hetimore. Viktima është duke u trajtuar në Spitalin Rajonal të Pejës dhe është nën sigurimin e policisë. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 24 orë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Tutje, policia ka bërë të ditur se rasti është duke u hetuar.

SHARE