Një tërmet i fuqishëm trondit Turqinë dhe Greqinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur pak minuta më parë Turqinë dhe ishujt grekë në Egje.

Të dhënat flasin për një lëkundje me magnitudë 6.9 të shkallës Rihter, ndërsa piqendra raportohet se ka qenë në verilindje të ishullit Samos me thellësi 10 km.

Ndërkohë që tërmeti është ndjerë edhe në Greqi, në zonat: Athinë, Kretë e Militin ku raportohet edhe për dëme.

SHARE