Një i vdekur dhe 483 raste pozitive me koronavirus

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Një person ka humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus dhe 483 raste pozitive pozitive janë shënuar në 24 orëshin e fundit në Kosovë,

Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar tw Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se aktualisht raste aktive janë 4,847.

Ndërsa janë shëruar mbi 1 mijë persona

SHARE