Niset për Turqi polici Artur Mrasori

Pamje kur polici i Republikës së Kosovës, Artur Mrasori, I cili mbeti i lënduar në incidentin që ndodhi në Zhur të Prizrenit, është nisur për trajtim jashtë vendit, në Turqi.

Indeksonline ka siguruar disa pamje të forcave policore dhe familjarëve, në oborrin e QKUK-së.

Ndryshe, MSH-ja ka bërë të ditur se pas trajtimit që ka marrë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës, gjendja shëndetësore e policit Mrasori është stabilizuar dhe është jashtë rrezikut për jetë.

Për të siguruar një trajtim të mëtutjeshëm për gjendjen e tij, Mrasori është dërguar nga Fondi i Sigurimeve Shëndetësore të Kosovës në një spital në Turqi.

Së bashku me policin Mrasori ka udhëtuar edhe babai i tij, Ganimet Mrasori./

SHARE