Ndërron jetë pacientja e infektuar me COVID-19, vuante nga dializa

Ka ndërruar jetë pacientja e infektuar me COVID-19.

Viktima është një 63 vjeçare nga Rahoveci, dhe ishte duke u trajtuar në Klinikën Infektive.

Këtë e ka konfirmuar për Gazeten Express, kryetari i Rahovecit Smajl Latifi.

“Pacientja në fjalë që një javë ka qenë e shtrirë në Klinikën Infektive. Ka pasur edhe probleme të tjera shëndetësore. Pra ka qenë në dializë. Ka ndërruar jetë sot në Infektivë”, ka thënë për Express, Smajl Latifi, kryetar i Komunës së Rahovecit.

63 vjeçarja ishte paciente e cila vuante edhe nga dializa. Ky rast çon në 29 numrin e të vdekurve në Kosovë që lidhen me virusin Covid-19.

SHARE