Moti nesër me shi dhe rrufe

Të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët me riga lokale shiu dhe shkarkime rrufesh.

Rigat e shiut parashihen të vijnë gjatë orëve të vona të ditës së shtunes për të vazhduar kohë pas kohe edhe ditën e diele, njofton Klankosova.tv.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8m/s.

SHARE