Manchester united është duke e mposhtur 1-0 Liverpoolin në “Old Trafford”.

Manchester United ka kaluar në epërsi dhe po fiton 1-0 në “Old Trafford” kundër Manchester United, sfidë e vlefshme për xhiron e nëntë në Premierligë.

Marcus Rashford shënoi në minutën e 36-të, pas një super asistimi nga James.

Goli u konfirmuar edhe nga VAR, pasi fillimisht mysafirët priten ta anulojnë atë, pas një ndërhyrje në mesfushë në Divock Origi, ku iu vjedh topi dhe nga aty nisi aksioni i golit, por gjithçka sipas gjyqtarëve ishte në rregull.

SHARE