Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

  

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë pak minuta më parë.

Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit ishte në Larisa të Greqisë, por lëkundjet janë ndjerë edhe në kryeqytetin tonë.

Tërmeti ka qenë me thellësi 10 km dhe me magnitudë 5.7 ballë.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në qytete të tjera të Shqipërisë.

Lajm në plotësim

SHARE