LAJMI I FUNDIT: Aeroporti “Adem Jashari” kërcënohet me bombë

Aeroporti “Adem Jashari” është kërcënuar me bombë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara.

“Njoftim zyrtar! Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcenim me bombë”.

“Udhëtarët dhe personeli janë evakuuar dhe janë të sigurt. Ekipet e involvuara në planin emergjent janë duke kryer detyrat e tyre”, ka shkruar ajo.

/Insajderi

SHARE