Kush janë përfaqësueset më favorite për të fituar Botërorin sipas ekspertëve

Të dielën fillon në Katar gara më e madhe futbollistike, Kampionati Botëror.

Sipas analistëve të Stats Insider, Brazili ka gjasa më të mëdha për triumf.

15.6% janë gjasat që Brazili të jetë kampion i ri i Botës, para Francës me 11.6%, Anglisë me 10.1% dhe Argjentinës të Leo Messit me 8.8%.

Në analizën e bërë janë marrë parasysh emrat e ftuar në eveniment, forma aktuale dhe rivalët në grupe.

Kameruni, Tunizia dhe Australia llogariten si përfaqësueset më të dobta në Botëror, me më pak gjasa për triumf./

SHARE