Kjo është dita kur mbahet seanca për mocionin ndaj Kurtit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nënshkruar mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Indeksonline merr vesh së të tashmë janë bërë afër 30 nënshkrime, ndërsa seanca për mocionin ndaj qeverisë Kurti do të mbahet të shtunën.

Vendimi për mocionon u murr mbrëmë në mbledhjen e kryesisë së LDK-së, pasi këta të fundit u shprehën se s’kanë më interesim për bashkëqeverisje me Kurtin, si pasojë e mos heqjes së tarifës dhe shkarkimin e ministrit Agim Veliu./

SHARE