Jehona Lumaj sjellë premierën e sajë për herë të parë “Dashnin fillova”

Ne keto dite izolimi, kengetarja jone Jehona Lumi, nga Suhareka kohe pas kohe ka sjelle video te ndryshme muzikore .
Se fundmi ajo ka sjelle ne versionin Cover, kengen e bukur shqipe ‘Per here te pare dashnine fillova’, me te cilen mori vemendje te madhe dhe shperndarje masive te ketij versioni nga fansat e saj.
Ajo tregon se kjo kenge eshte shume e dashur per te dhe bashkeshortin e saj Rinor Ukimerin me te cilin edhe e ka realizuar kengen e poashtu tregon se e gjitha eshte realizuar ne kushte shtepie ne kete kohe te karantines.
Mesohet se kengetarja brenda 10 diteve do te sjelle nje kenge te re autoriale me videoklip.
Ndryshe, Jehona para pak kohe mbajti koncertin e saj recital ‘Jehone’, ku risjelli 10 kenge te bukura shqipe ne stilin e saj mjaft atraktiv.