Infektohet me Covid-19 doktori i njohur kosovar

Doktori i njohur nga Ferizaj, Avdi Tahiri është infektuar me Covid-19. Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook.

“Sapo morra konfirmimin nga IKSHPKsë pas një jave të testimit kam rezulltuar pozitiv në Covid19 .Andaj edhe ditëve në vazhdim do jem i izoluar.

Aktualisht ndihem mirë pos disa ankesave të vogla. Ju lutemi mbani maskat, mbani distancen dhe mbani higjienën. Mos u shliro. Së bashku ja dalim. Kemi punë për të bërë”, ka shkruar ai.

Më poshtë, një intervistë e doktorit nga Ferizaj që kishte dhënë para disa muajsh për “

SHARE