Një punëtor vdes në vendin e tij të punës në Suharekë

N.M, 51-vjeçar punëtor nga Prizreni ka vdekur sot në vendin e tij të punës në fshatin Studençan të Suharekës. Kështu ka bërë të ditur Shaqir...

Kaq do të jetë paga e ministrave dhe deputetëve

Kaq do të jetë paga e ministrave dhe deputetëve Deputetët dhe ministrat janë vendosur në koeficientin 16.4. Kështu pagat e tyre do të jenë 1 mijë...

Këto janë pagat që do të marrin këtë vit të gjithë...

Vlera e koeficientit të pagave për vitin 2023 do të jetë 105 euro. Kështu tha kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë mbledhjes së Qeverisë...

Kurti ia ul rrogën vetës

Qeveria e Kosovës ka vendosur që vlera monetare e koeficientit të pagave të jetë 105 euro për vitin 2023, e 110 euro për vitin...

Këto janë pagat e të gjithë pjesëtarëve të Policisë së Kosovës,...

Me Ligjin e ri për pagat në sektorin publik, do të këtë lëvizje të pagave edhe të zyrtarët policor. Me caktimin e vlerës së...

Sektori i shëndetësisë me paga më të lartat, këto janë shifrat!

Paga e mjekëve sipas përllogaritjes së koeficientit 7.4 del të jetë 777€. Ndërsa, në 12 për doktorët specialistët, 1,260 euro. Ndërsa, ligji parasheh kompensim për kujdestari,...

Ja sa do të jetë paga e mësuesëve dhe profesorëve në...

Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur sot se vlera e koeficientit të pagave do të jetë 105. Sa do të paguhen mësimdhënësit në...

Zyrtare: Vlera e koeficientit të pagave është caktuar 105 euro

Qeveria e Kosovës ka prezantuar sot vlerën e koeficientit të pagës në sektorin publik, raporton IndeksOnline. Vlera e caktuar është 105 euro e cila do...

Zhduket një grua në Pejë

Një grua është raportuar e zhdukur të hënën në Pejë. Sipas policisë, familjarët nga e diela nuk dinë gjë për fatin e saj. “Ankuesja femër kosovare...

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, por nuk do të mungojnë edhe intervalet e shkurta me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik...

Sot mund të bëhet publik koeficienti i pagave

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me kabinetin e tij qeveritar do të mbajnë sot mbledhjen e radhës. Nuk është bërë i ditur...

Marrjen e shtetësisë së Kosovës vitin e kaluar e kërkuan 1100...

Krahas personave që heqin dorë nga shtetësia e Kosovës, ka edhe persona të tjerë të cilët kërkojnë që të jenë shtetas të Kosovës. Liridon...

Kapet personi që po kërkohej nga Policia e Kosovës, i gjinden...

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, me datën 31.01.2023 ka lëshuar kërkesë për bashkëpunim me qytetarë për arrestimin e personit Shqiprim (Tomë) Dedaj i...

Arrestohen 3 persona te dyshuar në Pejë

Drejtoria Rajonale e Policisë Pejё ka njoftuar se nё rrugёn “Papa Klementi” nё Pejё ka ndodhur njё incident. Policia menjëherë ka dalë ne vendin e...

I mituri në Malishevë publikon video me armë zjarri në...

Mbajtja e armëve nga të miturit tashmë është bërë dukuri që po shqetëson prindërit dhe shoqërinë, mirëpo kjo dukuri duket se i ka prekur...

Arrestohen dy persona në Prishtinë, mashtruan viktimat duke u marrë para...

Hetuesit e stacionit policor Veriu, në Prishtinë, sot kanë arrestuar dy persona të dyshuar për veprën mashtrim. Puna rreth dy mujore e hetuesve ka rezultuar...

Prezantohet nesër/ Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë, por asnjëri prej punëtorëve në sektorin publik nuk e di...

KA RA MJEGULL

Ka ra mjegull e më mashtron ai tym mbi oxhakun e vjetër të shtëpisë. RRUGËT E ASGJËSË Sa trungje të vjetra, sa degë lisash si shkallë të përjetshme të zogjve të...

Hovenier: Nuk mbështesim marrëveshje që kërcënon sovranitetin e Kosovës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeff Hovenier, tha se vendi i tij e ka bërë të qartë tashmë se “nuk mbështet asnjë...

Arrestohet kosovari, i dënuar me burgim në Gjermani

Një kosovar, që kërkohej nga autoritetet ndërkombëtare për krime ekonomike, është arrestuar në pikëkalimin kufitar të Morinës të martën, ka bërë të ditur...